עמוד הבית      צור קשר
 
   
     עמוד הבית      שחזור SSD, micro SD, RAID     שחזור מדיסק און קי     למה זה לא עובד     קורס - תיקון מחשבים ניידים     תיקון מסכי סמארטפונים     שיחזור מדיסק קשיח     
עמוד הבית::למה זה לא עובד::תקלות ותיקון של מחשבים ניידים
תקלות ותיקון של מחשבים ניידים
לוח אם של מחשב נייד
מעבד וקירור של המחשב הנייד
מסך של המחשב הנייד
מקלדת של המחשב הנייד
זיכרון של המחשב הנייד
הסוללה
איך לפרק את המחשב הנייד
סיסמה במחשב הנייד
איך להשתמש במולטימטר
לומדים להלחים לבד
תיקון כרטיס מסך
שיחזור מידע מכוננים קשיחים
שיחזור מידע מכוננים קשיחים
אנו עושים בדיקה ללא תשלום, כדי לקבוע את מידת הקושי של שחזור נתונים.

more...

ההצעה לבעלי חנויות מחשבים
אנו מציעים שיתוף פעולה לחנויות מחשבים בתחום שירות של מחשבים ניידים.נלמד גם את העובדים שלכם

more...

לוח אם של מחשב נייד

לוח אם של מחשב נייד הוא החלק העיקרי בו. ורוב התקלות של המחשב הן תקלות של לוח אם. את התקלות הכבדות, כמובן, אי-אפשר לתקן לְבד, אבל אחוזי התקלות לא גבוה. אנחנו ננסה להראות כאן איך בכל זאת, אפשר לתאר מה קורה בלוח אם וגם, מה אפשר לעשות לבד כדי לתקן אותו מבלי לקחת אותו למעבדה. צריך להבדיל שני סוגים שונים לגמרי של תקלות.  במקרה אחד, מחשב נייד לא מגיב בשום אופן. כשלוחצים על כפתור הדלקה לא נדלקות נורות, המחשב לא מתחיל לעבוד בכלל.במקרה שני, המחשב נדלק, אך לא עובד, או עובד, אך בצורה לא ברורה ולא נכונה.נתחיל ממקרה ראשון. הוא יותר קל מבחינת בדיקה. המחשב הנייד לא מראה סימני חיים. דבר ראשון, צריך לבדוק את ספק הכוח.  לבדיקה הזאת אנחנו ניצטרך מולטימטר.  אם ספק כוח לא עובד, חייבים להשיג ספק כוח אחר לבדיקה.  אם הוא עובד, נעבור לבדיקת לוח אם. כאן יהיה צורך לפירוק מחשב נייד, כדי להגיע  ללוח אם. בלוח אם בודקים קודם כל  קונקטור, שבו מכניסים מתח חשמלי  מספק כוח חיצוני למחשב.התקלה בקונקטור היא תקלה מאוד נפוצה במחשבים ניידים. שימו לב על הלחמה של קונקטור. אם הוא לא מנותק ולא מתנדנד, כמו שרואים בתמונה. 

 

 

 

  

 

 

 

  אם כן, אז נצטרך להלחים אותו.  אם קונקטור מולחם טוב, אנחנו צריכים לבדוק ולמצוא פיוזים, שנמצאים ליד הקונקטור.  לא בכל הסוגים של מחשבים ניידים יש פיוזים,  כך שאם לא מצאתם אותם, יכול להיות, שהם לא קיימים.  פיוזים מסומנים על לוח אם באות F ונראים ככה:  

 

         

 

  

 

 

במקרה שפיוזים לא נמצאו, או שהם תקינים, נסתכל בתשומת לב על כל הרכיבים בלוח אם.לעיטים קרובות אפשר לראות רכיבים שרופים . במקרה הזה, תיצטרכו לפנות למעבדת שרות, או לחפש ולהחליף את הרכיבים השרופים לבד. לעיטים קרובות לוח אם בנוי מכמה לוחות נפרדים. אם כך, יש סיכוי גבוה, שאחד הכרטיסים פשוט יצא מקונקטור. החזירו אותו חזרה ובדקו את המחשב.  בגדול, הפעולה הפשוטה הזאת עוזרת בכמחצית ממקרי תקלות בלוח אם.  אם כל זה לא עזר, ולא הצלחתם למצוא את התקלה, המשך החיפושים ידרוש ציוד וידע מיוחדים. לרוב, זה לא יוכל להתבצע בתנאים ביתיים. הקטגוריה השנייה בתקלות של לוח אם  - תקלה חלקית. אחוז התקלות במקרה זה הרבה יותר גבוה ממקרה ראשון. הנורות נדלקות, אך מחשב לא עובד;  הוא קופא בזמן העבודה;  נכבה באופן פתאומי או כל דבר אחר, שלא נותן לעבוד בצורה רגילה.בואו ננתח את מקור התקלות, שאפשר לטפל בהן לבד:  כשמדליקים את המחשב, נדלקות הנורות, אבל מחשב מצפצף או מסך נדלק ומראה מספרים לא מובנים ( קוד שגיאה). כשזה קורה, כדאי מאוד לפנות לאתר של היצרן של מחשב הנייד ולמצוא שם , מה בדיוק אומר צפצוף או קוד שגיאה.  למשל, במחשבים של IBM אפשר למצוא תבלה של קודי שגיאה ותיאור הצפצופים עם פירוש הדבר. אתם יכולים לבדוק את המחשב שלכם לבד בשיטה הבאה: תמצאו את הזיכרון של המחשב. בדרך כלל הוא יהיה במכסה התחתון של המחשב הנייד. תוציאו משם את כל הזיכרונות, תנקו את המגעים במחק של עפרון, ותחזירו את הזיכרונות למקום. 

 

 

 

 

 בהרבה מקרים הפעולה הזאת פוטרת את הבעיה, כי המגעים של הזיכרונות  מתלכלכים ומתאבקים עם הזמן והמגע עם לוח אם לא קיים.  אם זה לא עזר, אפשר לנסות להחליף זיכרון. הוא יכול להיות לא תקין, וזה לא נותן למחשב אפשרות להידלק. אם גם זה לא עזר, נצטרך להגיע למעבד של המחשב. בדרך כלל, מעבד נמצא במקום נגיש ולא נדרש פירוק מלא של המחשב הנייד. תבדקו, אם המעבד לא מתנדנד במקום. מומלץ גם להוציא אותו ,לנקות מגעים במברשת, ולהחזיר למקום. רצוי לנסות להחליף מעבד.תמצאו את סוללת ה-BIOS . בדגמים מסוימים, למשל ב SONY, אם סוללת BIOS לא תקינה, המחשב הנייד פשוט לא יידלק, ונוצר רושם שהוא מקולקל. סוללת BIOS נמצאת בדרך כלל ליד כרטיסי זיכרון או מתחת למקלדת  ונראת ככה:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בעיה אחת די נפוצה - המחשב הנייד לא מזהה את הדיסק הקשיח. יתכן שיש לכך כמה סיבות:

* הדיסק הקשיח עצמו לא תקין, כדאי לבדוק אותו עם תוכנה לבדיקת דיסק קשיח ;

* קונקטור של הדיסק הקשיח בלוח אם שבור;

* תקלה בקונקטור של דיסק קשיח.

קיימות גם תקלות, הקשורות לפגמים בקו הייצור של מחשבים. בתמונה הזאת אנו רואים מסך של מחשב. המסך תקין, והבעיה היא בלוח אם, בכרטיס הוידיאו.  בלחיצה במקום מסוים במחשב, הוא מתחיל לעבוד באופן רגיל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד דבר - אחרי  15-20 דקות של עבודה תקינה מחשב נכבה או מאתחל את עצמו. כדי להבין את מקור התקלה, ננסה לראות מה היא טכנולוגיית BGA . 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ball_grid_array

 

בכל הפרעה של מגע של הצ'יפ BGA עם לוח אם, אי-אפשר לגלות מקום הפרעה. השיטה היחידה לתקן זאת- החלפת צ'יפ BGA . אי-אפשר לבצע את ההחלפה בתנאים ביתיים. להחלפת צ'יפ BGA משתמשים בציוד מעבדה מיוחד. כדאי גם לחשוב, אם לבצע את העבודה, או להחליף את לוח אם כולו.

 

    
Alpha Systems © 2007, All rights reserved,   site created by Studio V.Gromyko